تدویر ورکشاپ یک روزه تحت عنوان آگاهی دهی از سیستم تیر (TIR)

Anonymous (not verified)
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۱۱:۴۶
tir

وزارت ترانسپورت ورکشاپ آگاهی دهی از سیستم تیر را به ابتکار ریاست قوانین و ارتباط خارجه این وزارت برای مسولین شرکت ها و اتحادیه های ترانسپورتی در هوتل انترکانتینتال برگذار وهدف از برگذاری این ورکشاپ ارائیه معلومات مفصل در مورد چگونگی استفاده از سیستم تیر(TIR) و آگاهی دهی به مسولین شرکت های ترانسپورتی بمنظور ارتقای ظرفیت این شرکت ها گفته شده است 
محترم امام محمد وریماچ معین مالی و اداری وزارت ترانسپورت با حضور در این ورکشاپ گفت با فعال شدن سیستم تیر (TIR) محموله های ترانزیتی و ترانسپورتی افغانستان بدون طی مراحل سیستم های مغلق گمرکی و بدون توقف های طولانی مدت، از بنادر مرزی ترانزیت میشوند و با استفاده از این سیستم ترانزیت بین کشور های عضو رونق یافته، باعث رشد و شکوفایی صنعت و صادرات افغانستان می شود.
متعاقبآ محترم حسنی مبارک عزیزی رئیس قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت در مورد مزایای سیتم تیر صحبت نموده گفت تجربیات که ما با ارسال اولین محموله آزمایشی افغانستان از طریق راه لاجورد به ترکیه بدست آوردیم، میخواهیم که از این سیستم به صورت درست استفاده نموده اعتماد کشور های این کنوانسیون را کسب نماییم وبه همین منظور تطبیق موافقتنامه تیر (TIR) دراولویت کاری وزارت ترانسپورت قراردارد 
در همین حال محترم ویس سلطانی ریس عمومی تنطیم ترانسپورتی زمینی در رابطه به آماده گی های شرکت های ترانسپورتی مطابق مفاد سیستم تیر صحبت نموده گفت: به منظورمعیاری سازی شرکت های ترانسپورت تلاش های زیادی صورت گرفته، که میتوان ازایجاد دیتابیس مشخص جهت ثبت و راجستر وسایط شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری یادآوری نمود که فعلا اکثرشرکت های ترانسپورتی باربری خواهان اخذ مجوز سیستم تیر می باشند.
محترم محمد یونس مومند معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان ازدستاورد های ادارات ذیدخل در بخش عملی شدن و استفاده از سیستم تیر در افغانستان استقبال نموده از اماده گی های سکتور خصوصی در قسمت تقویت این سیستم در افغانستان خبرداد .
در ادامه شماری از مسولین شرکت های ترانسپورتی در رابطه به فرصت ها، چالش ها و مزایایی سیتم تیر صحبت نموده و پریزینتیش که توسط مسولین اتاق تجارت آماده گردیده بود به حاضرین مجلس ارائیه گردیده در اخیر بعد از بحث های همه جانبه اقای وریماچ ضمن نتیجه گیری از این ورکشاپ اعلام داشت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد بزودی در تمام ولایت های افغانستان ورکشاپ های آگاهی دهی از سیتم تیررا در هماهنگی نهاد ذیربط برگزار نماید .

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی، ۳۴۶ تن از حجاج دیگر نیز روز گذشته از طریق این میدان هوایی بین المللی جهت انجام مراسم حج به عربستان سعودی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۴:۵۸
Background image

میدان هوایی فراه

میدان‌ هوایی ولایت فراه میان‌سال‌های ۱۳۴۳ الی ۱۳۴۴ خورشیدی، در ساحۀ جنوب‌شرق ولایت فراه تأسیس گردید که در اوایل دارای طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متر بود.
خط رنوی این میدان هوایی در نخست به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۴/۶ - ۱۵:۴۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور؛ شب گذشته ۶۹۲ تن از حجاج دیگر نیز طی دو پرواز توسط شرکت هوایی آریانا و کام ایر از طریق میدان هوایی بین المللی مزار. . .

BACK TO NEWS