تدویر ورکشاپ یک روزه تحت عنوان آگاهی دهی از سیستم تیر (TIR)

Anwar Yaqoubi
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۱۱:۴۶
tir

وزارت ترانسپورت ورکشاپ آگاهی دهی از سیستم تیر را به ابتکار ریاست قوانین و ارتباط خارجه این وزارت برای مسولین شرکت ها و اتحادیه های ترانسپورتی در هوتل انترکانتینتال برگذار وهدف از برگذاری این ورکشاپ ارائیه معلومات مفصل در مورد چگونگی استفاده از سیستم تیر(TIR) و آگاهی دهی به مسولین شرکت های ترانسپورتی بمنظور ارتقای ظرفیت این شرکت ها گفته شده است 
محترم امام محمد وریماچ معین مالی و اداری وزارت ترانسپورت با حضور در این ورکشاپ گفت با فعال شدن سیستم تیر (TIR) محموله های ترانزیتی و ترانسپورتی افغانستان بدون طی مراحل سیستم های مغلق گمرکی و بدون توقف های طولانی مدت، از بنادر مرزی ترانزیت میشوند و با استفاده از این سیستم ترانزیت بین کشور های عضو رونق یافته، باعث رشد و شکوفایی صنعت و صادرات افغانستان می شود.
متعاقبآ محترم حسنی مبارک عزیزی رئیس قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت در مورد مزایای سیتم تیر صحبت نموده گفت تجربیات که ما با ارسال اولین محموله آزمایشی افغانستان از طریق راه لاجورد به ترکیه بدست آوردیم، میخواهیم که از این سیستم به صورت درست استفاده نموده اعتماد کشور های این کنوانسیون را کسب نماییم وبه همین منظور تطبیق موافقتنامه تیر (TIR) دراولویت کاری وزارت ترانسپورت قراردارد 
در همین حال محترم ویس سلطانی ریس عمومی تنطیم ترانسپورتی زمینی در رابطه به آماده گی های شرکت های ترانسپورتی مطابق مفاد سیستم تیر صحبت نموده گفت: به منظورمعیاری سازی شرکت های ترانسپورت تلاش های زیادی صورت گرفته، که میتوان ازایجاد دیتابیس مشخص جهت ثبت و راجستر وسایط شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری یادآوری نمود که فعلا اکثرشرکت های ترانسپورتی باربری خواهان اخذ مجوز سیستم تیر می باشند.
محترم محمد یونس مومند معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان ازدستاورد های ادارات ذیدخل در بخش عملی شدن و استفاده از سیستم تیر در افغانستان استقبال نموده از اماده گی های سکتور خصوصی در قسمت تقویت این سیستم در افغانستان خبرداد .
در ادامه شماری از مسولین شرکت های ترانسپورتی در رابطه به فرصت ها، چالش ها و مزایایی سیتم تیر صحبت نموده و پریزینتیش که توسط مسولین اتاق تجارت آماده گردیده بود به حاضرین مجلس ارائیه گردیده در اخیر بعد از بحث های همه جانبه اقای وریماچ ضمن نتیجه گیری از این ورکشاپ اعلام داشت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد بزودی در تمام ولایت های افغانستان ورکشاپ های آگاهی دهی از سیتم تیررا در هماهنگی نهاد ذیربط برگزار نماید .

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۳۹۸/۳/۲۶ - ۹:۳
Background image

نشست مشترک بمنظورنهایی سازی یاداشت تفاهمنامه برای احداث پل جدید سواره رو ابریشم، بر روی دریای هلمند میان ادارات ذیربط، در اداره ترانسپورت جاده برگزار گردید .

نشست هماهنگی بمنظورنهایی سازی یاداشت تفاهمنامه احداث پل دوم بر روی دریای هلمند در مرز میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران، با اشتراک نماینده گان وزارت های محترم امور. . .

شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۰:۱۱
Background image

تدویرجلسه بمنظور آماده گی ها برای برگزاری هفتمین اجلاس حمل ونقل میان جمهوری اسلامی افغانستان وجمهوری اسلامی ایران در اداره ترانسپورت جاده.

دومین نشست آماده گی ها برای برگزاری هفتمین اجلاس حمل و نقل جاده یی بین المللی میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران با اشتراک نماینده گان ادارات ذیربط تحت ریاست امام محمد. . .

شنبه ۱۳۹۸/۳/۲۵ - ۱۰:۸
Background image

در هفته آینده پنج بندرترانسپورتی کابل با سیستم بانکی وصل گردیده و تمام تکس ها و عواید ترانسپورتی از طریق بانک ملی افغان جمع آوری و به حساب دولت افغانستان واریز میشود.

نشست مشترک که میان محترم امام محمد وریماچ معاون مالی واداری و وارسی کننده اداره ترانسپورت جاده و محترم عبدالعزیز بابکرخیل رئیس هیئت عامل بانک ملی افغان برگزار گردید. ایشان در رابطه به. . .

BACK TO NEWS