تدویر ورکشاپ یک روزه تحت عنوان آگاهی دهی از سیستم تیر (TIR)

Anwar Yaqoubi
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۱۱:۴۶
tir

وزارت ترانسپورت ورکشاپ آگاهی دهی از سیستم تیر را به ابتکار ریاست قوانین و ارتباط خارجه این وزارت برای مسولین شرکت ها و اتحادیه های ترانسپورتی در هوتل انترکانتینتال برگذار وهدف از برگذاری این ورکشاپ ارائیه معلومات مفصل در مورد چگونگی استفاده از سیستم تیر(TIR) و آگاهی دهی به مسولین شرکت های ترانسپورتی بمنظور ارتقای ظرفیت این شرکت ها گفته شده است 
محترم امام محمد وریماچ معین مالی و اداری وزارت ترانسپورت با حضور در این ورکشاپ گفت با فعال شدن سیستم تیر (TIR) محموله های ترانزیتی و ترانسپورتی افغانستان بدون طی مراحل سیستم های مغلق گمرکی و بدون توقف های طولانی مدت، از بنادر مرزی ترانزیت میشوند و با استفاده از این سیستم ترانزیت بین کشور های عضو رونق یافته، باعث رشد و شکوفایی صنعت و صادرات افغانستان می شود.
متعاقبآ محترم حسنی مبارک عزیزی رئیس قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت در مورد مزایای سیتم تیر صحبت نموده گفت تجربیات که ما با ارسال اولین محموله آزمایشی افغانستان از طریق راه لاجورد به ترکیه بدست آوردیم، میخواهیم که از این سیستم به صورت درست استفاده نموده اعتماد کشور های این کنوانسیون را کسب نماییم وبه همین منظور تطبیق موافقتنامه تیر (TIR) دراولویت کاری وزارت ترانسپورت قراردارد 
در همین حال محترم ویس سلطانی ریس عمومی تنطیم ترانسپورتی زمینی در رابطه به آماده گی های شرکت های ترانسپورتی مطابق مفاد سیستم تیر صحبت نموده گفت: به منظورمعیاری سازی شرکت های ترانسپورت تلاش های زیادی صورت گرفته، که میتوان ازایجاد دیتابیس مشخص جهت ثبت و راجستر وسایط شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری یادآوری نمود که فعلا اکثرشرکت های ترانسپورتی باربری خواهان اخذ مجوز سیستم تیر می باشند.
محترم محمد یونس مومند معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان ازدستاورد های ادارات ذیدخل در بخش عملی شدن و استفاده از سیستم تیر در افغانستان استقبال نموده از اماده گی های سکتور خصوصی در قسمت تقویت این سیستم در افغانستان خبرداد .
در ادامه شماری از مسولین شرکت های ترانسپورتی در رابطه به فرصت ها، چالش ها و مزایایی سیتم تیر صحبت نموده و پریزینتیش که توسط مسولین اتاق تجارت آماده گردیده بود به حاضرین مجلس ارائیه گردیده در اخیر بعد از بحث های همه جانبه اقای وریماچ ضمن نتیجه گیری از این ورکشاپ اعلام داشت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد بزودی در تمام ولایت های افغانستان ورکشاپ های آگاهی دهی از سیتم تیررا در هماهنگی نهاد ذیربط برگزار نماید .

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۸:۲۰
Background image

تفاهمنامه ساده سازی و دیجیتل سازی پروسه های خدمات سکتور ترانسپورت به امضا رسید

تفاهم نامه ساده سـازی پروســه های مرتبط ومدرن سازی سیستم ترانسپورت افغانستان میان انجنیر یما یاری وزیر ترانسپورت و و محمد فهیم هاشمی سرپرست وزارت مخابرات و تكنالوژي معلوماتي در مرکز. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۵ - ۹:۱۷
Background image

ساختمان سرک یکاولنگ - دره صوف 15 فیصد پیشرفت کاری دارد

این سرک دارای 183.6 کیلومتر طول، 7 متر خط عبوری، 3 متر شانه های اسفالتی در دو طرف سرک، 2 متر شانه خاکی و 389 پایه پل و پلچک را دارا می باشد که به قیمت 204,990,950.77 دالر آمریکایی با یک. . .

شنبه ۱۳۹۸/۶/۲۳ - ۱۰:۱۴
Background image

کار اعمار و ساختمان سرک چاه انجیر- گرشک 90 فیصد پیشرفت کاری دارد

این سرک اسفالتی دارای 31.6 کیلومتر طول، 10 متر عرض که 7 متر آن عرض موتر رو می باشد، 7 پایه پل و 27 پایه پلچک را نیز دارا می باشد که به قیمت 33,744,811.5 دالر امریکایی اعمار و ساختمان می. . .

BACK TO NEWS