تدویر ورکشاپ یک روزه تحت عنوان آگاهی دهی از سیستم تیر (TIR)

Anonymous (not verified)
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱/۱۴ - ۱۱:۴۶
tir

وزارت ترانسپورت ورکشاپ آگاهی دهی از سیستم تیر را به ابتکار ریاست قوانین و ارتباط خارجه این وزارت برای مسولین شرکت ها و اتحادیه های ترانسپورتی در هوتل انترکانتینتال برگذار وهدف از برگذاری این ورکشاپ ارائیه معلومات مفصل در مورد چگونگی استفاده از سیستم تیر(TIR) و آگاهی دهی به مسولین شرکت های ترانسپورتی بمنظور ارتقای ظرفیت این شرکت ها گفته شده است 
محترم امام محمد وریماچ معین مالی و اداری وزارت ترانسپورت با حضور در این ورکشاپ گفت با فعال شدن سیستم تیر (TIR) محموله های ترانزیتی و ترانسپورتی افغانستان بدون طی مراحل سیستم های مغلق گمرکی و بدون توقف های طولانی مدت، از بنادر مرزی ترانزیت میشوند و با استفاده از این سیستم ترانزیت بین کشور های عضو رونق یافته، باعث رشد و شکوفایی صنعت و صادرات افغانستان می شود.
متعاقبآ محترم حسنی مبارک عزیزی رئیس قوانین و ارتباط خارجه وزارت ترانسپورت در مورد مزایای سیتم تیر صحبت نموده گفت تجربیات که ما با ارسال اولین محموله آزمایشی افغانستان از طریق راه لاجورد به ترکیه بدست آوردیم، میخواهیم که از این سیستم به صورت درست استفاده نموده اعتماد کشور های این کنوانسیون را کسب نماییم وبه همین منظور تطبیق موافقتنامه تیر (TIR) دراولویت کاری وزارت ترانسپورت قراردارد 
در همین حال محترم ویس سلطانی ریس عمومی تنطیم ترانسپورتی زمینی در رابطه به آماده گی های شرکت های ترانسپورتی مطابق مفاد سیستم تیر صحبت نموده گفت: به منظورمعیاری سازی شرکت های ترانسپورت تلاش های زیادی صورت گرفته، که میتوان ازایجاد دیتابیس مشخص جهت ثبت و راجستر وسایط شرکت های ترانسپورتی باربری و مسافربری یادآوری نمود که فعلا اکثرشرکت های ترانسپورتی باربری خواهان اخذ مجوز سیستم تیر می باشند.
محترم محمد یونس مومند معاون اتاق تجارت و صنایع افغانستان ازدستاورد های ادارات ذیدخل در بخش عملی شدن و استفاده از سیستم تیر در افغانستان استقبال نموده از اماده گی های سکتور خصوصی در قسمت تقویت این سیستم در افغانستان خبرداد .
در ادامه شماری از مسولین شرکت های ترانسپورتی در رابطه به فرصت ها، چالش ها و مزایایی سیتم تیر صحبت نموده و پریزینتیش که توسط مسولین اتاق تجارت آماده گردیده بود به حاضرین مجلس ارائیه گردیده در اخیر بعد از بحث های همه جانبه اقای وریماچ ضمن نتیجه گیری از این ورکشاپ اعلام داشت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد بزودی در تمام ولایت های افغانستان ورکشاپ های آگاهی دهی از سیتم تیررا در هماهنگی نهاد ذیربط برگزار نماید .

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۳:۳۳
Background image

پیام تبریکی قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت کشور و هیأتِ رهبری این وزارت بمناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی!

هیئت رهبری و کار کنان وزارت ترانسپورت، صمیمانه ترین تبریکات و تمنیات خویش را به مناسبت فرا رسیدن ایام خجسته و پرمیمنت عید سعید اضحی، حضور جلالتماب محترم محمد اشرف غنی رئیس جمهور جمهوری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۸:۱۴
Background image

جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم حمل ونقل بین المللی جاده ای (TIR) دررابطه به رسیده گی به مشکلات پیش آمده به وسایط حامل اموال ترانزیتی تحت سیستم (TIR) دایر گردید.

جلسه تحت ریاست قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت با اشتراک احمد الله نوید معاون ارتباط ریاست اداره امور ریاست جمهوری، عالم شاه ابراهیمی معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، جنرال رحمت الله صافی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۸:۱۱
Background image

قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت در دیدارش با محمد خالدپاینده سرپرست وزارت مالیه که خانم آمنه احمدی رئیس عمومی گمرکات نیز حضور داشت، روی جمع آوری عواید، تناژ وسایط و تعرفه های تجارتی بحث های همه جانبه نمودند.

در این نشست در قسمت جمع آوری درست عواید و جلوگیری از تخریب جاده ها و شاهراه های کشور بر هماهنگی های لازم تاکید گردیده فیصله شدتا یک کمیته تخنیکی سه جانبه میان وزارت مالیه، وزارت. . .

BACK TO NEWS