جلسه بررسی طرح اجرایی شدن پلان تطبیقی موافقتنامه چابهار تحت ریاست محترم انجنیر محمد خان معاون اول ریاست اجرائیه تدویر و در قسمت گنجانیدن نظریات سکتور خصوصی تاکید صورت گرفت.

Anwar Yaqoubi
شنبه ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۰:۱۴
lajward

این جلسه در قصرمرمرین با اشتراک نماینده گان با صلاحیت وزارت خانه های ذیدخل برگزار، محترم امام محمد وریماچ معین مالی واداری وزارت ترانسپورت، در رابطه به پیشرفت های کار عملی موافقتنامه چابهار، اولین نشست کمیته پیگری در جمهوری اسلامی ایران جهت هماهنگی های بیشتر و ایجاد فضای مناسب به سرمایه گذاران افغان در بندر چابهار همچنان در باره پلان تطبیقی این موافقتنامه به حاضرین به شکل مفصل معلومات ارائیه نموده وبر تعهدات وزارت ترانسپورت را در قسمت تسریع بخشیدن کار های عملی موافقتنامه چابهار تاکید نمود.
در جلسه بعد از بحث ها و تبادل نظر، معاون اول ریاست اجرائیه از تلاش های وزارت ترانسپورت درقسمت عملی نمودن موافقتنامه چابهار، تقویت و گسترش روابط ترانسپورتی، ترانزیتی و تجارتی با کشور های همسایه و منطقه ستایش نموده، وزارت ترانسپورت را اداره مسول درجه اول این موافقتنامه عنوان نموده، وظیفه سپرد تا پلان تطبیقی متذکره با در نظرداشت سکتور خصوصی تا یک هفته آینده نهائی گردد.
دهلیزترانسپورتی وترانزیتی چابهار در منطقه قابل اهمیت بوده و در اولویت سیاست اقتصادی دولت افغانستان قرار داشته و این کریدور میتواند حوزه آسیا جنوبی و آسیای مرکزی را به لحاظ ترانزیتی و ترانسپورتی وصل نماید.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۰:۴۶
Background image

نشست بمنظور عقد قرار داد، افتتاح و بهره برداری ترمینال خصوصی ترانسپورتی و مسافربری زون شمال در وزارت ترانسپورت برگزارگردید.

این نشست که در دفتر کاری محترم امام محمد وریماچ معین مالی و اداری وزارت ترانسپورت برگزار گردیده بود، نخست آقای وریماچ اعمار ترمینل های ترانسپورتی را توسط بخش سکتور خصوصی یک گام مثبت در. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴
Background image

براساس فیصله کابینه جمهوری اسلامی افغانستان، بیست و هفتم ماه حوت به عنوان روز ملی خبرنگاران مسمی شده است

هیئت رهبری و کارکنان وزارت ترانسپورت بزرگداشت ازمقام خبرنگار و اصحاب رسانه ها را که روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح، فوری، بیطرف وتقدیراز زحمات کسانی میداند که با. . .

دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۴:۴۴
Background image

محترم امام محمد وريماچ معين مالي و اداري وزارت ترانسپورت با موترداران معترض در بندر حیرتان جهت رسیده گی به مشکلات شان ديدار نمود.

محترم امام محمد وريماچ معين مالي و اداري وزارت ترانسپورت در راس یک هیئت با اشتراک محترم ويس سلطاني رئيس عمومي ریاست ترانسپورت زميني در یک سفر رسمی جهت رسيده گي به مشكلات ترانسپورتي در. . .

BACK TO NEWS