دیدار تعارفی قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت با جهاد ایرگین آی سفیر جدید جمهوری ترکیه مقیم کابل.

Anwar_Yaqobi
دوشنبه ۱۴۰۰/۴/۱۴ - ۱۵:۴۱
1

این دیدار که در دفتر کاری وزیر ترانسپورت صورت گرفته، سفیر جمهوری ترکیه را آقای سمیع لطفی تورگوت سرقنسل ترکیه در مزار شریف همرایی می نمود، جناب ذکی، ماموریت جدید آقای جهاد ایرگین آی را در افغانستان مبارک باد عرض نموده، از کمک ها و توجه خاص دولت و مردم جمهوری ترکیه با مردم افغانستان در هر شرایط به نیکی یاد آوری کرده، نقش جمهوری ترکیه را در پروسه صلح افغانستان با اهمیت دانست.

در مقابل سفیر جمهوری ترکیه، از فرصت ملاقات با وزیر ترانسپورت افغانستان قدردانی نموده، برگسترش همکاری‌های متقابل و روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری ترکیه صحبت کرده، از همکاری های دولت جمهوری ترکیه در عرصه های مختلف با دولت و مردم افغانستان در هر شرایط اطمینان داد.

در اخیرطرفین از فرصت های پیش آمده میان دو کشور در راستای تقویت روابط ترانسپورتی، ترانزیتی، رشد اقتصادی وایجاد زمینه سرمایه گذاری به سرمایه گذاران افغان در جمهوری ترکیه وهمچنان به سرمایه گذاران ترکی در افغانستان صحبت نموده بر ادامه همکاری ها دوجانبه تاکید نمودند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۲/۱۸ - ۱۴:۵۳
Background image

۹ تن از رؤسای جدید وزارت ترانسپورت و هوانوردی معرفی شدند.

۹ تن از رؤسای جدید وزارت ترانسپورت و هوانوردی معرفی شدند.

۷ شوال ۱۴۴۳

به اساس پیشنهاد سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی و حکم رئیس‌الوزرا، ۹ تن از رؤسای جدید، امروز در سالن جلسات این. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۷ - ۱۲:۲۷
Background image

قابل توجه مسافرین محترم سکتور کابل - مشهد!

پرواز های کابل – مشهد توسط شرکت هوایی آریانا افغان آغاز می گردد. قرار است اولین پرواز این شرکت هوایی روز جمعه ۱۶ ثور ۱۴۰۱ در این سکتور صورت گرفته و بعد از تاریخ متذکره هفته سه پرواز به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۶ - ۱۰:۵۳
Background image

منظوری کرایه موتر های مسافربری در سکتور ترانسپورت زمینی

منظوری کرایه موتر های مسافربری در سکتور ترانسپورت زمینی
وزارت ترانسپورت و هوانوردی همراه با نمایندگان وزارت های عدلیه، صنعت و تجارت، مالیه و اداره نورم و استندرد، ریاست ترافیک و ریاست. . .

BACK TO NEWS