رئیس جمهور غنی: ترانسپورت باید از قاچاق و فساد مصئون بماند

Anwar_Yaqobi
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۹:۵۳
1

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با مسئولین وزارت ترانسپورت، دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت صحبت کرده، گفت که به اساس دیدگاه شما به منظور تقویت سکتور ترانسپورت و مبدل ساختن افغانستان به چهارراه آسیا، برنامه های خاص را روی دست داریم که با تطبیق آن، افغانستان از نگاه ترانزیت و اقتصاد، دستآوردهای خوبی خواهد داشت.

قدرت الله ذکی گفت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد، ضمن مبارزه با فساد و توجه به تخصص، این نهاد را به تکنالوژی جدید تجهیز نماید، سیستم نظارتی منظم جمع آوری عواید و کمیسیون بین الوزارتی ایجاد کند و همچنان هماهنگی ها را بیشتر و خدمات شرکت های ترانسپورتی را معیاری و تعهدات افغانستان در کنفرانس جینوا در بخش ترانسپورت و اتصال منطقوی را تعقیب نماید.

رئیس جمهور غنی به خاطر بهبود نظام ترانسپورتی، از برنامه ها و طرح های این وزرات، حمایت خویش را ابراز کرد و گفت که تمام دستگاه های دولت دیجیتالی می شوند و بعد از این، تمام معلومات در مورد وسایط، عواید، سرک ها و سایر بخش ها الکترونیکی می شوند و در منابع بشری، اصلاحات جدی رونما خواهد شد.

رئیس جمهور گفت که تشکیلات باید به اساس کیفیت، افغانستان شمول باشد و به اداره اترا هدایت داد که تمام سیستم را مورد ارزیابی قرار دهد و اطلاعات باید همه روزه جمع آوری و در اختیار همه گذاشته شود. وی افزود که اتحادیه ها باید به شرکت ها مبدل شوند، زیرا بدون شرکت های ترانسپورتی، سیستم بیمه تطبیق شده نمی تواند.

رئیس جمهور کشور باتاکید گفت که ترانسپورت باید از قاچاق و فساد مصئون بماند. تعرفه ها تغییر کنند، تعرفه موترهای جدید کاهش یابد و در مقابل تعرفه موترهای کهنه افزایش یابد؛ با تطبیق قانون کار بالای راننده ها، موترهای افغانستان به منطقه رفت و آمد کرده می توانند.

وی افزود که دیدگاه اصلاح سراسری سیستم ترانسپورت باید ایجاد گردد و بالای بندر غلام خان که نزدیکترین مسیر به کابل می باشد، در سال جاری چندین میلیون دالر سرمایه گذاری صورت می گیرد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش خاطر نشان کرد که موقعیت افغانستان یک سرمایه بزرگ است و مدیریت اساسی می خواهد، زیرا افغانستان نزدیکترین راه به آسیای مرکزی و جنوبی می باشد، بناً بخاطر استفاده اعظمی از این موقعیت و سرمایه، باید پالیسی های ما ثابت، معیارها واضح و سیستم ها دیجیتالی شوند.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۷ - ۱۳:۳۳
Background image

پیام تبریکی قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت کشور و هیأتِ رهبری این وزارت بمناسبت فرارسیدن عید سعید اضحی!

هیئت رهبری و کار کنان وزارت ترانسپورت، صمیمانه ترین تبریکات و تمنیات خویش را به مناسبت فرا رسیدن ایام خجسته و پرمیمنت عید سعید اضحی، حضور جلالتماب محترم محمد اشرف غنی رئیس جمهور جمهوری. . .

شنبه ۱۴۰۰/۴/۲۶ - ۸:۱۴
Background image

جلسه کمیته ملی تطبیق سیستم حمل ونقل بین المللی جاده ای (TIR) دررابطه به رسیده گی به مشکلات پیش آمده به وسایط حامل اموال ترانزیتی تحت سیستم (TIR) دایر گردید.

جلسه تحت ریاست قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت با اشتراک احمد الله نوید معاون ارتباط ریاست اداره امور ریاست جمهوری، عالم شاه ابراهیمی معین عواید و گمرکات وزارت مالیه، جنرال رحمت الله صافی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۰/۴/۲۳ - ۸:۱۱
Background image

قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت در دیدارش با محمد خالدپاینده سرپرست وزارت مالیه که خانم آمنه احمدی رئیس عمومی گمرکات نیز حضور داشت، روی جمع آوری عواید، تناژ وسایط و تعرفه های تجارتی بحث های همه جانبه نمودند.

در این نشست در قسمت جمع آوری درست عواید و جلوگیری از تخریب جاده ها و شاهراه های کشور بر هماهنگی های لازم تاکید گردیده فیصله شدتا یک کمیته تخنیکی سه جانبه میان وزارت مالیه، وزارت. . .

BACK TO NEWS