محترم قدرت الله ذکی نامزد وزیر ‌و سرپرست وزارت ترانسپورت در سمینار آنلاین به مناسبت هفتادو یکمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین اشتراک نموده و سخنرانی کرد.

Ali Muhsin
یکشنبه ۱۳۹۹/۷/۶ - ۱۴:۵۱
11
در سیمنار آنلاین که به مناسبت هفتادو یکمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین، برگزار گردیده بوده ابتدا محترم ونگ یو، سفیر جمهوری خلق چین درافغانستان، متعاقباً جلالتماب محترم امرالله صالح معاون اول مقام عالی ریاست جمهوری و شماری از اعضای کابینه و رهبران سیاسی صحبت نموده و آقای ونگ یو از اشتراک کننده گان در سمینار ابراز تشکری کرده در رابطه به تحکیم روابط میان دو کشور تاکید نمود.
محترم قدرت الله ذکی که در این سمینار شخص سوم از افغانستان سخنرانی می نمود، در رابطه به هفتادویکمین سالروز تاسیس جمهوری خلق چین بهترین تبریکات و تمنیاتش را به مردم و حکومت آن کشور از طریق سفیر جمهوری چین عرض نموده گفت: افغانستان و چین به عنوان شرکای استراتیژیک، دارای مناسبات تاریخی و دوستانه را در طول تاریخ داشته، و کشور چین در عرصه های مختلف به ویژه پروسه صلح و بازسازی و انکشاف اقتصادی با افغانستان به شکل فعالانه همکاری نموده که مردم قدرشناس افغانستان هیچ گاهی این خدمات را فراموش نمی کند.
آقای ذکی در رابطه به اتصال ترانسپورتی، افزایش حجم تجارت و تحکیم روابط ترانسپورتی میان دو کشور و امضای موافقتنامه چهارجانبه ترانسپورتی میان افغانستان اوزبیکستان، قرغزستان وچین، و همچنان انکشاف دهلیز واخان تاکید نموده و کشور چین را یکی از سرمایه گذاران کلیدی و همکار خوب در بخش انکشاف اقتصادی افغانستان خطاب نمود.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی، ۳۴۶ تن از حجاج دیگر نیز روز گذشته از طریق این میدان هوایی بین المللی جهت انجام مراسم حج به عربستان سعودی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۴:۵۸
Background image

میدان هوایی فراه

میدان‌ هوایی ولایت فراه میان‌سال‌های ۱۳۴۳ الی ۱۳۴۴ خورشیدی، در ساحۀ جنوب‌شرق ولایت فراه تأسیس گردید که در اوایل دارای طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متر بود.
خط رنوی این میدان هوایی در نخست به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۴/۶ - ۱۵:۴۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور؛ شب گذشته ۶۹۲ تن از حجاج دیگر نیز طی دو پرواز توسط شرکت هوایی آریانا و کام ایر از طریق میدان هوایی بین المللی مزار. . .

BACK TO NEWS