میدان هوایی فراه

Anwar_Yaqobi
چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۴:۵۸
11

میدان‌ هوایی ولایت فراه میان‌سال‌های ۱۳۴۳ الی ۱۳۴۴ خورشیدی، در ساحۀ جنوب‌شرق ولایت فراه تأسیس گردید که در اوایل دارای طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متر بود.
خط رنوی این میدان هوایی در نخست به شکل خامه و با طول ۱۶۰۰ متر که تنها مورد استفادۀ طیاره‌های کوچک شرکت پکتیک، طیاره‌های نظامی و طیاره‌های پیشین شرکت هوایی باختر مورد استفاده قرار می‌گرفت.
 کار اسفالت رنوی این میدان هوایی، در سال ۱۳۹۳ آغاز گردید و در اواخر سال ۱۳۹۴ خورشیدی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شد که خط رنوی این میدان هوایی دارای ۲۵۰۰ متر طول و ۳۵ متر عرض می‌باشد.
همچنان این میدان هوایی دارای یک باب استیشن اطفائیه به مساحت ۴۴۰ مترمربع، یک باب ترمینال مجهز مسافرین با سالن‌های جداگانه و تجهیزات تلاشی به مساحت حدود ۴۰۰۰ مترمربع، مسجد شریف با ظرفیت هم‌زمان ۱۷۰ نمازگزار، اتاق‌های نظام قراول و جاده‌های ارتباطی به شکل معیاری می‌باشد.
فعلاً تمام سیستم بخش‌های ترافیک و مخابره، اطفائیه، هواشناسی و تخنیک این میدان هوایی فعال بوده و طیارات شرکت‌های هوایی داخلی، قوای هوایی و مؤسسات در این میدان هوایی به‌طور عادی نشست و پرواز دارد.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۹:۴۵
Background image

د ټرانسپورټ او هوایي چلند وزارت دوه مرستیالان معریفی شول.

د ټرانسپورټ او هوایي چلند وزارت دوه مرستیالان معریفی شول.

د جلالتمآب امیرالمؤمنین شیخ هبت الله اخندزاده حفظه الله په حکم؛ ملا عبدالسلام حیدری د ټرانسپورټ مرستیال او حافظ انجنیر صدیق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۹:۲۴
Background image

برنامه آموزشی ارتقاء ظرفیت برای کارمندان ریاست هواشناسی و تنظیم و کنترول عواید شروع شد.

برنامه آموزشی ارتقاء ظرفیت برای کارمندان ریاست هواشناسی و تنظیم و کنترول عواید شروع شد.

این برنامه از طرف ریاست تکنالوژی معلوماتی جهت ارتقاء ظرفیت ۴۰ تن از کارمندان این دو ریاست با. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۰:۲۷
Background image

نشست وزارت ترانسپورت و هوانوردی با نماینده نهاد پکتیک مقیم کابل

این نشست به رهبری کپتان غلام جیلانی وفا، سرپرست معینیت عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی با نماینده نهاد پکتیک مقیم افغانستان در دفتر معینیت عملیاتی برگزار شد.
در این نشست، دو طرف در. . .

BACK TO NEWS