نشست مشترک وزارت ترانسپورت و شاروالی کابل در رابطه به نهایی سازی مقرره طرز ایجاد وفعالیت شرکت های ترانسپورتی دایر گردید.

Ali Muhsin
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۵ - ۸:۲۱
t1
به اساس هدایت مصوبه کابینه جمهوری اسلامی افغانستان در مورد مقرره طرز ایجاد وفعالیت شرکت های ترانسپورتی، و بعداز تصمیم رهبری وزارت ترانسپورت و شاروالی کابل جهت نهایی سازی مقرره متذکره ، نشست مشترک با اشتراک نماینده هردو اداره تحت ریاست محترم حسنی مبارک عزیزی معین پالیسی و تخنیکی وزارت ترانسپورت دایر گردد.
محترم حسنی مبارک عزیزی، عرضه خدمات و تسهیلات ترانسپورتی را با درنظرداشت معیارات ترانسپورتی از اولویت های کاری وزارت ترانسپورت عنوان نموده تاکید نمود که رهبری این وزارت در قسمت عملی سازی برنامه های و پلان های ترانسپورتی با شاروالی کابل و ادارات ذیدخل هماهنگی کامل را ایجاد نموده، نهایی سازی مقرره طرز ایجاد و فعالیت شرکت های ترانسپورتی را در قسمت استندرد سازی شرکت های تراسپورتی حیاتی دانسته به مسولین مربوطه وزارت ترانسپورت هدایت داد تا مقرره ترانسپورت عامه را با درنظر گرفت نظریات شاروالی محترم کابل و ادارات ذیدخل تکمیل نمایند.
همچنان آقای عزیزی به منظور هماهنگی های بیشتر و ایجاد نظم ترانسپورتی در شهر کابل، کمیته نظم ترانسپورتی که قبلا با هماهنگی ادارات مربوطه به پیش برده میشود فعال شدن دوباره این کمیته را در قسمت کاهش اذهام و نظم ترانسپورت مهم خوانده که اشتراک کننده گان جلسه این موضوع را تایید کردند.
در همین حال محترم سهراب صدیقی معین شاروالی کابل عرضه خدمات و ایجاد تسهیلات ترانسپورتی را در شهر کابل کار مشترک خوانده در قسمت نهایی سازی این مقرره تاکید نموده همچنان آماده گی شانرا جهت ایجاد دوباره کمیته نظم ترانسپورت شهری اعلام داشتند.
قابل ذکر است که مقرره طرز ایجاد و فعالیت شرکت های ترانسپورتی با مسولین شاروالی کابل شریک گردید و قرار است در جریان هفته تکمیل جهت تصویب به کابینه مجدداً ارائیه گردد.

تازه ترین اخبار

یکشنبه ۱۴۰۱/۲/۱۸ - ۱۴:۵۳
Background image

۹ تن از رؤسای جدید وزارت ترانسپورت و هوانوردی معرفی شدند.

۹ تن از رؤسای جدید وزارت ترانسپورت و هوانوردی معرفی شدند.

۷ شوال ۱۴۴۳

به اساس پیشنهاد سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی و حکم رئیس‌الوزرا، ۹ تن از رؤسای جدید، امروز در سالن جلسات این. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۲/۷ - ۱۲:۲۷
Background image

قابل توجه مسافرین محترم سکتور کابل - مشهد!

پرواز های کابل – مشهد توسط شرکت هوایی آریانا افغان آغاز می گردد. قرار است اولین پرواز این شرکت هوایی روز جمعه ۱۶ ثور ۱۴۰۱ در این سکتور صورت گرفته و بعد از تاریخ متذکره هفته سه پرواز به. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۲/۶ - ۱۰:۵۳
Background image

منظوری کرایه موتر های مسافربری در سکتور ترانسپورت زمینی

منظوری کرایه موتر های مسافربری در سکتور ترانسپورت زمینی
وزارت ترانسپورت و هوانوردی همراه با نمایندگان وزارت های عدلیه، صنعت و تجارت، مالیه و اداره نورم و استندرد، ریاست ترافیک و ریاست. . .

BACK TO NEWS