رئیس جمهور غنی: ترانسپورت باید از قاچاق و فساد مصئون بماند

Anwar_Yaqobi
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۹:۵۳
1

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز با مسئولین وزارت ترانسپورت، دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر چهارچنار ارگ انجام شد، ابتدا قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت صحبت کرده، گفت که به اساس دیدگاه شما به منظور تقویت سکتور ترانسپورت و مبدل ساختن افغانستان به چهارراه آسیا، برنامه های خاص را روی دست داریم که با تطبیق آن، افغانستان از نگاه ترانزیت و اقتصاد، دستآوردهای خوبی خواهد داشت.

قدرت الله ذکی گفت که وزارت ترانسپورت در نظر دارد، ضمن مبارزه با فساد و توجه به تخصص، این نهاد را به تکنالوژی جدید تجهیز نماید، سیستم نظارتی منظم جمع آوری عواید و کمیسیون بین الوزارتی ایجاد کند و همچنان هماهنگی ها را بیشتر و خدمات شرکت های ترانسپورتی را معیاری و تعهدات افغانستان در کنفرانس جینوا در بخش ترانسپورت و اتصال منطقوی را تعقیب نماید.

رئیس جمهور غنی به خاطر بهبود نظام ترانسپورتی، از برنامه ها و طرح های این وزرات، حمایت خویش را ابراز کرد و گفت که تمام دستگاه های دولت دیجیتالی می شوند و بعد از این، تمام معلومات در مورد وسایط، عواید، سرک ها و سایر بخش ها الکترونیکی می شوند و در منابع بشری، اصلاحات جدی رونما خواهد شد.

رئیس جمهور گفت که تشکیلات باید به اساس کیفیت، افغانستان شمول باشد و به اداره اترا هدایت داد که تمام سیستم را مورد ارزیابی قرار دهد و اطلاعات باید همه روزه جمع آوری و در اختیار همه گذاشته شود. وی افزود که اتحادیه ها باید به شرکت ها مبدل شوند، زیرا بدون شرکت های ترانسپورتی، سیستم بیمه تطبیق شده نمی تواند.

رئیس جمهور کشور باتاکید گفت که ترانسپورت باید از قاچاق و فساد مصئون بماند. تعرفه ها تغییر کنند، تعرفه موترهای جدید کاهش یابد و در مقابل تعرفه موترهای کهنه افزایش یابد؛ با تطبیق قانون کار بالای راننده ها، موترهای افغانستان به منطقه رفت و آمد کرده می توانند.

وی افزود که دیدگاه اصلاح سراسری سیستم ترانسپورت باید ایجاد گردد و بالای بندر غلام خان که نزدیکترین مسیر به کابل می باشد، در سال جاری چندین میلیون دالر سرمایه گذاری صورت می گیرد.

رئیس جمهور در اخیر سخنانش خاطر نشان کرد که موقعیت افغانستان یک سرمایه بزرگ است و مدیریت اساسی می خواهد، زیرا افغانستان نزدیکترین راه به آسیای مرکزی و جنوبی می باشد، بناً بخاطر استفاده اعظمی از این موقعیت و سرمایه، باید پالیسی های ما ثابت، معیارها واضح و سیستم ها دیجیتالی شوند.

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۹:۳۷
Background image

در دیدار و ملاقات که محترم قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان با محترم داکترفضل محمد فضلی رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری

در دیدار و ملاقات که محترم قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان با محترم داکترفضل محمد فضلی رئیس عمومی اداره امور ریاست جمهوری داشت، روی هماهنگی های بیشتر در قسمت تطبیق. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۶ - ۹:۳۰
Background image

قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت دولت جمهوری اسلامی افغانستان با اوزهان ارطغرل سفیر جمهوری ترکیه مقیم کابل در دفتر کارش دیدار و ملاقات نمود.

در این ملاقات محمد یما شمس رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان، حسیب الله سروش معین پلان و پالیسی اداره هوانوردی ملکی نیز حضور داشتند وزیر ترانسپورت، در رابطه به روابط دیرینه فرهنگی و. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۵ - ۱۲:۴۵
Background image

قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان با آقای یادگار خواجه شادمانوف سفیر جمهوری اوزبیکستان مقیم کابل در درفتر کارش ملاقات نمود.

در این ملاقات وزیر ترانسپورت در رابطه به روابط نیک میان دو کشور و همکاری های دولت و مردم اوزبیکستان با افغانستان در بخش های مختلف به ویژه ترانسپورت به نیکی یاد آوری نموده گفت: به اساس. . .

BACK TO NEWS