وزیر ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان در ضیافت که از جانب سفیرجمهوری اسلامی افغانستان مقیم انقره ترتیب گردیده بود، برتحکیم روابط میان افغانستان و ترکیه تاکید کرد.

Anwar_Yaqobi
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۳۱
1

این ضیافت که با میزبانی محترم امیر محمد رامین، سفیر ج.ا.ا در مقرسفارت ترتیب گردیده بود، قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت ج.ا.ا از طرف دیپلماتان و افغان های مقیم در ترکیه مورد پذیرایی گرم قرار گرفت.

در نخست، سفیرافغانستان تشریف آوری وزیر ترانسپورت افغانستان را خیر مقدم عرض نموده، امضای یاداشت تفاهم همکاری درمورد تحقیق و انکشاف فعالیت های حمل ونقل میان وزارت ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان و وزارت ترانسپورت و زیربنای جمهوری ترکیه، و ملاقات های متعدد با مسولین جمهوری ترکیه را در راستای گسترش روابط میان دو کشور در بخش های مختلف به ویژه ترانسپورت، ترانزیت و تجارت با ارزش و پردستاورد عنوان نمود.

سپس آقای ذکی از هماهنگی های سفیر محترم افغانستان مقیم ترکیه در جریان سفرش سپاسگزاری نموده، و در رابطه به دست آوردهای سفر شان به جمهوری ترکیه گفت: به اساس دیدگاه کلان حکومت افغانستان درقسمت اتصال منطقوی، وزارت ترانسپورت به منظور گسترش روابط ترانسپورتی و ترانزیتی با تمام کشور ها برنامه های مشخص را روی دست گرفته، که در این سفر طرفین توانستند عرصه های مشخص همکاری ترانزیتی و ترانسپورتی را به ویژه در مورد انکشاف و تقویت دهلیز لاجورد و مسیر افغانستان – ایران – ترکیه تعریف و تعیین نمایند. همچنان وی بر همکاری های متقابل در عرصه تقویت نظام ترانسپورتی افغانستان تاکید ورزیده و ابراز امیدواری نمودند.

در همین حال وزیر ترانسپورت افغانستان، از افغان های مقیم در ترکیه خواست تا اتحاد و همبستگی شان را حفظ نموده، در راستای تداوم روابط و همکاری های دوجانبه تلاش نمایند.

متعاقباً محترم ابراهیم آیدن ریس گروپ دوستی پارلمانی افغانستان – ترکیه به نماینده گی از وکلای پارلمان ترکیه صحبت نموده، تشریف آوری وزیر ترانسپورت را به جمهوری ترکیه خیر مقدم عرض نموده و این سفر را جهت بهبود روابط میان دو کشور با هم برادر با ارزش عنوان نمود.

قابل یادآوری است که در این ضیافت، شماری از اعضای پارلمان جمهوری ترکیه، همچنان محمد عالم ساعی نماینده محترم مردم ولایت تخار در ولسی جرگه، محترم دوکتورمحمد الله بتاش، محترم امیر محمد خاکسار و محترم هیات الله سمنگای اعضای کمیسیون مواصلات و مخابرات ولسی جرگه، محترمه راحله دوستم و نبیه مصطفی زاده اعضای مجلس سنا، محترم سردار محمد رحمان اوغلی سفیر اسبق افغانستان مقیم اوکراین، برخی تجار محترم ملی و افغان های مقیم ترکیه نیز حضور داشتند.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی، ۳۴۶ تن از حجاج دیگر نیز روز گذشته از طریق این میدان هوایی بین المللی جهت انجام مراسم حج به عربستان سعودی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۴:۵۸
Background image

میدان هوایی فراه

میدان‌ هوایی ولایت فراه میان‌سال‌های ۱۳۴۳ الی ۱۳۴۴ خورشیدی، در ساحۀ جنوب‌شرق ولایت فراه تأسیس گردید که در اوایل دارای طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متر بود.
خط رنوی این میدان هوایی در نخست به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۴/۶ - ۱۵:۴۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور؛ شب گذشته ۶۹۲ تن از حجاج دیگر نیز طی دو پرواز توسط شرکت هوایی آریانا و کام ایر از طریق میدان هوایی بین المللی مزار. . .

BACK TO NEWS