در ختم ورکشاپ سه روزه، وزیر ترانسپورت آوردن اصلاحات بنیادی و ایجاد سیستم الکترونیکی و بانکی سازی بخش های ترانسپورت را از اولویت های کاری اش عنوان نمود.

Anwar_Yaqobi
شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۰:۴۶
1

ورکشاپ سه روز در رابطه به تهیه پلان استراتژیک وزارت ترانسپورت برای 5 سال آینده(1400- 1404) به اساس هدایت وزیر ترانسپورت در راستای اصلاحات بنیادی، بهبود وضعیت ترانسپورت، ایجاد سیستم الکترونیکی و بانکی سازی بخش های اداری، جمع آوری شاف عواید ترانسورتی، مبارزه با فساد اداری و نظم ترانسپورتی، احداث ترمینال های معیاری، استندرد سازی فعالیت های شرکت های ترانسپورتی، فعال و ایجاد آتشه های ترانسپورتی در کشورهای مورد نیاز با اشتراک روسای مرکزی و ولایات برگزار گردیده در جریان سه روز میان مسولین مربوطه با ایجاد گروپ های مشخص تبادل نظر صورت گرفته، همچنان پس از ارائه پرزنتیشن روسای مرکزی، تمام پیشنهادات و نظریات اشتراک کننده گان بیرون نویس گردیده و قرار است در پلان کنجانیده شود.

وزیر ترانسپورت کشور، تعدیل قانون ترانسپورت جاده را به اساس نیازمندی ها، ایجاد تشکیل کارا و جوابگو، عصری و الکترونیکی سازی بخش های ترانسپورتی، جمع آوری شفاف عواید ترانسپورتی، معیاری سازی فعالیت شرکت های ترانسپورتی مسافربری و باربری در مرکز و شهرها، تقویت و گسترش روابط ترانسپورت با کشور های منطقه، همسایه و جهان، بلند بردن ظرفیت های کارمندان را با برگزاری برنامه های کوتا مدت و دراز مدت در خارج از کشور و ولایات، ایجاد سیستم نظارتی الکترونیکی میان ولایات و آتشه های ترانسپورتی با مرکز و رسیده گی به مشکلات همشهریان عزیز را نیز از اولویت های کاریش خوانده تاکید کرد که تمام رؤسا مشکلات شانرا بررسی و طرح مشخص با درنظر داشت تحلیل اقتصادی، اجتماعی و ترانسپورتی را در قسمت برون رفت از وضعیت کنونی در پلان 5 ساله شریک نمایند.

وی خاطر نشان ساخت که مبارزه با فساد و جمع آوری شفاف عواید ترانسپورتی و تسهیلات ترانسپورتی یکی از وظایف عمده این وزارت بوده که به اساس آن تمام کارمندان این وزارت در مرکز و ولایات وظایف شانرا در این راستا به صورت درست انجام داده و کارمندان که در این قسمت از خود شایسته گی نشان دهند اصل مکافات و مجازات را در این بخش عملی خواهدنمود.

از سوی هم مداخلات اشخاص و افراد غیر مسول را در بخش ترانسپورت قابل قبول ندانسته یک بار دیگر به تمام روسای ولایتی هدایت داد؛ تا در جریان هفته جدید مشکلات در ولایات شان، مداخلات اشخاص و افراد غیر مسؤل، همچنان تمام موارد را یاداشت و با رهبری شریک نمایند؛ تا اقدامات جدی در این قسمت روی دست گرفته شود.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۴۰۰/۲/۵ - ۱۰:۱۶
Background image

جمهوررئیس غني د ترانسپورټ وزارت د اصلاحاتو او کړنو راپور واورېد

د افغانستان اسلامي جمهوریت جمهوررئیس محمداشرف غني نن له غرمې مخکې د ترانسپورټ وزارت رهبرۍ سره غونډه کې د یاد وزارت د اصلاحاتو او کړنو راپور واورېد.

په دغه غونډه کې چې په ارګ کې وشوه د. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۹:۵۳
Background image

جمهوررئیس: ټرانسپورټ باید له قاچاق او فساد څخه خوندي شي

د افغانستان اسلامي جمهوریت جمهوررئیس محمداشرف غني نن له غرمې مخکې د ټرانسپورټ وزارت رهبري او مسوولینو سره په چهار چنار ماڼۍ کې په جوړه شوې غونډه کې ګډون وکړ.

په پیل کې د ټرانسپورټ وزیر. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۲:۲۲
Background image

د افغانستان د اسلامي جمهوریت له جمهور رییس جلالتمآب محمد اشرف غني لیدنه

د افغانستان د اسلامي جمهوریت له جمهور رییس جلالتمآب محمد اشرف غني څخه مننه کوم؛ ځکه له خپلو ټولو کاري بوختیاوو سره ـ سره یې زه خپل حضور ته ومنلم او په پوره حوصله مندۍ یې د ټرانسپورټ. . .

BACK TO NEWS