تجلیل از هفته ملی تصویب قانون اساسی افغانستان در وزارت ترانسپورت.

Anwar_Yaqobi
Tue, Jan 12 2021 1:36 PM
1

از هفتدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان در وزارت ترانسپورت با حضور و اشتراکِ قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت، دوکتور اکبرجان پولاد معین تخنیکی و پالیسی، استاد خلیل الله حبیبی نماینده کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی، روسا و کارمندان این وزارت گرامی داشت به عمل آمد.

وزیر ترانسپورت، قانون اساسی افغانستان را یکی از «جامع‌ترین » قانون‌ها عنوان کرده، ایجاد قانون را نظم دهی به جامعه دانسته افزود: قانون اساسی افغانستان قانونی است که بیشترین حقوق را به اتباع ساکن در افغانستان در خود جا داده و همچنان مکلفیت اتباع در مقابل این قانون بر تطبیق آن بیشتر است.

آقای ذکی، در ادامه صحبت هایش گفت افغانستان در شرایط حساس از تاریخ قرار گرفته و گفتگو های صلح وارد مراحل مهم خویش گردیده است، قانون اساسی کشور یکی از محور های بحث این گفتگو ها بود که حائز اهمیت برای ملت افغانستان می باشد. نیاز است تا حقوق و آزادی های مشروع شهروندان که در این قانون تسجیل شده اند، مورد صیانت قرار گیرد.

وزیر ترانسپورت افزود که براساس قانون، عرضه خدمات معیاری و ایجاد تسهیلات در بخش ترانسپورت از مسولیت های اساسی این وزارت بوده و با عملی سازی پلان های اصلاحی در آینده در این زمینه اقدامات موثر را با تیم کاری متخصص عملی میکند.

در همین حال استاد خلیل الله حبیبی نماینده کمیسیون مستقل نظارت برتطبیق قانون اساسی تجلیل از هفته قانون را همه ساله از طرف رهبری وزارت ترانسپورت در راستای ارج گذاری به قانون اساسی اقدام نیک عنوان نموده در مورد حقوق اساسی و وجایب شهروندان در قانون اساسی صحبت نمود.

در اخیر دوکتور حبیب الرحمان رحیمی مشاور حقوقی وزارت ترانسپورت در مواردِ مهم قانون اساسی صحبت نموده، یاد آور شد که آگاهی از قانون اساسی وظیفه تمامی شهروندان بوده و بایست قانون اساسی را احترام و ارج گذاشته، در راستای تطبیق آن همواره کوشا بوده؛ تا بتوانیم قانون را در تمام عرصه های زندگی خویش عملی سازیم.

قانون اساسی افغانستان در سال ۱۳۸۲ از سوی لویه‌جرگه قانون اساسی تصویب شد. این قانون در ۱۲ فصل و ۱۶۲ ماده تدوین و توشیح شده است.

تازه ترین اخبار

Sun, Jan 03 2021 9:53 AM
Background image

جمهور رئیس غنی: ترانسپورت قاچاق و فساددن مصئون بۉلیشی کېره ک

افغانستان اسلامی جمهوریتی جمهور رئیسی محمد اشرف غنی، بوگون توشدن آلدین جمهورلیک سرایی نینگ چهارچنار قصریده اویوشتیریلگن ییغینده ترانسپورت وزیرلیگی نینگ رهبریتی و مسئوللر بیلن اوچره شیب. . .

Wed, Dec 30 2020 12:22 PM
Background image

دافغانستان اسلام جمهورلیک ریسی جناب محمداشرف غنی احمدزی دن منت دارمن

افغانستان اسلام جمهورلیک ریسی جناب محمداشرف غنی احمدزی دن منت دارمن؛ چونکه اولر جوده کوپ ایش جدول لریگه قره می مینی قبول قیلدی لر، علایده صبر طاقت بیلن ترانسپورت وزیرلیگی نینگ بارچه. . .

Mon, Dec 28 2020 9:42 AM
Background image

زمانوی تیزیمنی قوریش و ترانسپورتنی ینگی دورگه یونلتیریش اوچون پروفیشنل آدملرنی جلب قیلیش اوشبو وزیرلیک رهبریتی نینگ وظیفه لریدن بیری بولدی.

بوگن ایرته لب ساعت 8:30 ده بولیب اوتگن یغیلیشده ترانسپورت وزیری قدرت الله ذکی ریسلیک قیلدی، انسانی منابع باشلیغی نجیب الله جامع و ترانسپورت وزیرلیگی دفتری نینگ باشلیغی عبدالوهاب ظفری. . .

بازگشت به اخبار