هفتمین اجلاس کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران با اشتراک مقامات دو کشور در کابل برگزار گردید.

Anwar Yaqoubi
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۸:۳۳
irr

این نشست بمنظور بحث و مذاکره روی ایجاد تسهیلات مرزی، ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور به میزبانی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تحت ریاست محترم پوهنیار شیخ احمد متین رئیس اداره ترانسپورت جاده به نمایندگی از افغانستان، و محترم مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه وشهر سازی ورئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده یی به نمایندگی از ایران، برای دو روز در کابل تدویر گردید.
ابتدا آقای متین ضمن ابراز خوش آمدید، به مقامات ایرانی گفت: خرسند استم که در هفتمین نشست حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران حضور داریم، مردم افغانستان و ایران دارای روابط دیرینه فرهنگی و تاریخی بوده و در طول تاریخ این دو ملت با هم برادر، روابط گسترده تجاری و اقتصادی دو جانبه داشته است. ما تلاش می ورزیم تا از نگاه اتصال منطقوی و گسترش روابط ترانسپورتی و ترانزیتی در هماهنگی با کشور های همسایه و منطقه اقدامات عملی را روی دست گیریم.
متعاقبآ، آقای حسن نیا که ریاست هئیت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران را بدوش دارد گفت: بنده به نمایندگی دولت ایران از مهمان نوازی شما تشکری نموده، تمنا دارم که در این مذاکرات هردو طرف به توافقات نایل آییم که باعث رفع چالش های ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور دوست و برادر گردد.
سپس کمیته تخنیکی دو طرف متشکل از ادارات ذیدخل با اشتراک نماینده گان سکتور خصوصی دو کشور، مذاکرات شانرا در قسمت بیرون رفت از چالش های موجوده ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور آغاز نموده، بعداز بحث ها و تبادل نظر صورت جلسه میان دو کشور به امضا و طرفین جهت تطبیق آن مطابق قوانین کشورها تعهد نمودند.

تازه خبرونه

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۳:۵۹
Background image

د ټرانسپورټ وزير د لغمان والي سره وکتل

د افغانستان اسلامي جمهوريت د ټرانسپورټ وزير انجنير يما ياري د لغمان والي محمد آصف ننګ سره په خپل دفتر کې وکتل.

په دې ليدنه کې د لغمان والي د پرمختيايي پروژو د پلي کولو او په ځانګړې. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۳:۵۶
Background image

د ټرانسپورټ وزير د تخار ولايت والي سره وکتل

د افغانستان اسلامي جمهوريت د ټرانسپورټ وزير انجنير يما ياري په خپل دفتر کې د تخار والي سره وکتل.

په دې ليدنه کې داوړو لوريو په تخار ولايت کې د ټرانسپورټ وزارت د پرمختيايي پروژو په پلي. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۸/۲۲ - ۱۳:۵۴
Background image

د ټرانسپورټ وزير د هلمند والي سره وکتل

د افغانستان اسلامي جمهوريت د ټرانسپورټ وزير انجنير يما ياري په خپل دفتر کې د هلمند والي سره وکتل.

په دا ليدنه کې د هلمند والي په هلمند ولايت کې د ټرانسپورټ وزارت د پرمختيايي, د څارنې. . .

BACK TO NEWS