هفتمین اجلاس کمیته مشترک حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران با اشتراک مقامات دو کشور در کابل برگزار گردید.

Ali Muhsin
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ - ۸:۳۳
irr

این نشست بمنظور بحث و مذاکره روی ایجاد تسهیلات مرزی، ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور به میزبانی دولت جمهوری اسلامی افغانستان، تحت ریاست محترم پوهنیار شیخ احمد متین رئیس اداره ترانسپورت جاده به نمایندگی از افغانستان، و محترم مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه وشهر سازی ورئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده یی به نمایندگی از ایران، برای دو روز در کابل تدویر گردید.
ابتدا آقای متین ضمن ابراز خوش آمدید، به مقامات ایرانی گفت: خرسند استم که در هفتمین نشست حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر میان جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران حضور داریم، مردم افغانستان و ایران دارای روابط دیرینه فرهنگی و تاریخی بوده و در طول تاریخ این دو ملت با هم برادر، روابط گسترده تجاری و اقتصادی دو جانبه داشته است. ما تلاش می ورزیم تا از نگاه اتصال منطقوی و گسترش روابط ترانسپورتی و ترانزیتی در هماهنگی با کشور های همسایه و منطقه اقدامات عملی را روی دست گیریم.
متعاقبآ، آقای حسن نیا که ریاست هئیت مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران را بدوش دارد گفت: بنده به نمایندگی دولت ایران از مهمان نوازی شما تشکری نموده، تمنا دارم که در این مذاکرات هردو طرف به توافقات نایل آییم که باعث رفع چالش های ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور دوست و برادر گردد.
سپس کمیته تخنیکی دو طرف متشکل از ادارات ذیدخل با اشتراک نماینده گان سکتور خصوصی دو کشور، مذاکرات شانرا در قسمت بیرون رفت از چالش های موجوده ترانسپورتی و ترانزیتی میان دو کشور آغاز نموده، بعداز بحث ها و تبادل نظر صورت جلسه میان دو کشور به امضا و طرفین جهت تطبیق آن مطابق قوانین کشورها تعهد نمودند.

تازه خبرونه

یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۸:۴۰
Background image

د ټرانسپورټ وزارت نوماند او سرپرست وزیر ښاغلي قدرت الله ذکي د رجال برجسته د رئیس ښاغلې مولانا جلال یفتلي سره وکتل

او دواړو لورو د ټرانسپورټ وزارت او رجال برجسته ریاست ترمنځ د یاد وزارت د امنیت د ټینګښت لپاره په همغږۍ ټینګار وکړ.
ښاغلي ذکي د رجال برجسته ریاست د کارکونکو د شپه او ورځ زحمتونو څخه. . .
یکشنبه ۱۳۹۹/۶/۳۰ - ۸:۳۶
Background image

په کابل ښار کې د ملي بسونو په واسطه د بریښنایې پیژندپاڼو ویشل.

د ټرانسپورټ وزارت سرپرست او نوماند وزیر ښاغلي قدرت الله ذکي د مرکزي اداري ريس جاوید رسولي سره وکتل.
په سر کې ښاغلي جاوید رسولي د ټرانسپورټ وزارت د سرپرست او نوماند په توګه دښاغلي قدرت. . .
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۸:۴۱
Background image

د ترانسپورت وزیر په مشرۍ د یاد وزارت د رهبرۍ لومړۍ کاري غونډه ترسره شوه

نن له غرمي مخکې د سرپرست وزیر ښاغلي وزیر قدرت الله ذکي په مشرۍ د یاد وزارت د پالیسي او تخنیکي مرستیال او ریسانو په ګډون لومړنۍ اداري ناسته وشوه.

ناستې ته لومړی د ترانسپورت وزارت نوماند. . .

BACK TO NEWS