دیدار تعارفی قدرت الله ذکی وزیر ترانسپورت با جهاد ایرگین آی سفیر جدید جمهوری ترکیه مقیم کابل.

Anwar_Yaqobi
Mon, Jul 05 2021 3:41 PM
1

این دیدار که در دفتر کاری وزیر ترانسپورت صورت گرفته، سفیر جمهوری ترکیه را آقای سمیع لطفی تورگوت سرقنسل ترکیه در مزار شریف همرایی می نمود، جناب ذکی، ماموریت جدید آقای جهاد ایرگین آی را در افغانستان مبارک باد عرض نموده، از کمک ها و توجه خاص دولت و مردم جمهوری ترکیه با مردم افغانستان در هر شرایط به نیکی یاد آوری کرده، نقش جمهوری ترکیه را در پروسه صلح افغانستان با اهمیت دانست.

در مقابل سفیر جمهوری ترکیه، از فرصت ملاقات با وزیر ترانسپورت افغانستان قدردانی نموده، برگسترش همکاری‌های متقابل و روابط دوجانبه بین جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری ترکیه صحبت کرده، از همکاری های دولت جمهوری ترکیه در عرصه های مختلف با دولت و مردم افغانستان در هر شرایط اطمینان داد.

در اخیرطرفین از فرصت های پیش آمده میان دو کشور در راستای تقویت روابط ترانسپورتی، ترانزیتی، رشد اقتصادی وایجاد زمینه سرمایه گذاری به سرمایه گذاران افغان در جمهوری ترکیه وهمچنان به سرمایه گذاران ترکی در افغانستان صحبت نموده بر ادامه همکاری ها دوجانبه تاکید نمودند.

تازه ترین اخبار

Sun, Apr 25 2021 10:16 AM
Background image

جمهور رئیس غنی ترانسپورت وزیرلیگیده گی اصلاحات و بجریلگن ایشلر گزارشینی اېشیتدی

افغانستان اسلامی جمهوریتی جمهور رئیسی محمد اشرف غنی، بوگون توشدن آلدین ترانسپورت وزیرلیگی رهبرلیگی بیلن ییغین اۉتکزیب مذکور وزیرلیکده گی اصلاحات و بجریلگن ایشلرنینگ گزارشینی اېشیتدی.

ا. . .

بازگشت به اخبار