روند انتقال زائران افغان به عربستان سعودی جهت اشتراک در مراسم حج از چهار میدان هوایی بین‌المللی کشور (کابل، هرات، قندهار و مزار شریف) جریان دارد

Anwar_Yaqobi
سه‌شنبه ۱۴۰۱/۳/۳۱ - ۹:۷
11

پروسه انتقال زائران افغان به عربستان سعودی از زون مرکز از طریق میدان هوایی بین‌المللی کابل و از زون‌های دیگر کشور از طریق میدان‌های هوایی بین‌المللی هرات، قندهار و مزار شریف به گونه منظم جریان دارد.
در مراسم حج امسال در حدود ۱۳ هزار و ۵۸۲ زائر افغان اشتراک می نمایندکه اولین پرواز انتقال این زائران به تاریخ ۲۲ جوزا ۱۴۰۱ از میدان هوایی بین‌المللی کابل انجام شد.
گفتنی است که تاکنون در حدود ۵۱۰۱ تن از حجاج افغان از طریق چهار میدان هوایی بین‌المللی کشور طی چندین پرواز به عربستان سعودی جهت انجام فریضه حج انتقال داده‌شده‌اند و قرار است متباقی حجاج افغان در موعدهای تعیین‌شده از میدان‌های هوایی بین‌المللی متذکره به عربستان سعودی انتقال داده شوند.
وزارت ترانسپورت و هوانوردی تمام آمادگی‌های لازم را جهت انتقال حجاج به عربستان سعودی اتخاذ نموده و در تلاش است که پروسه حج به‌عنوان یک پروسه ملی و دینی با موفقیت به پایان برسد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۴۰۱/۴/۱۱ - ۱۱:۵۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از میدان هوایی بین المللی کابل به عربستان سعودی، ۳۴۶ تن از حجاج دیگر نیز روز گذشته از طریق این میدان هوایی بین المللی جهت انجام مراسم حج به عربستان سعودی. . .

چهارشنبه ۱۴۰۱/۴/۸ - ۱۴:۵۸
Background image

میدان هوایی فراه

میدان‌ هوایی ولایت فراه میان‌سال‌های ۱۳۴۳ الی ۱۳۴۴ خورشیدی، در ساحۀ جنوب‌شرق ولایت فراه تأسیس گردید که در اوایل دارای طول ۲۷۰۰ متر و عرض ۱۶۰ متر بود.
خط رنوی این میدان هوایی در نخست به. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۴/۶ - ۱۵:۴۱
Background image

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور

در ادامه پرواز های انتقال حجاج از چهار میدان هوایی بین المللی کشور؛ شب گذشته ۶۹۲ تن از حجاج دیگر نیز طی دو پرواز توسط شرکت هوایی آریانا و کام ایر از طریق میدان هوایی بین المللی مزار. . .

BACK TO NEWS