عرضه خدمات ترانسپورتی معیاری با ایجاد سیستم های شفاف و تشویق زمینه سرمایه گذاری در بخش ترانسپورتی از اولویت های کاری رهبری وزارت ترانسپورت می باشد.

Anwar_Yaqobi
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۲۶ - ۱۰:۰
1

به سلسله ارائه گزارش از روند کاری، امروز مهدی روحانی رئیس عرضه خدمات ترانسپورت، در رابطه به تشکیل، ایجاد شرکت های ترانسپورتی، طرزفعالیت شرکت ها واتحادیه های ترانسپورتی در مرکزو ولایات، ترمینال های ترانسپورتی، ارقام وسایط شرکت ها و اتحادیه های ثبت و راجستر شده، موانع ها و راه حل ها در این قسمت معلومات مکمل وپریزنتیش مفصل را، حضور رهبری این وزارت ارائه نموده که از سوی وزیر ترانسپورت و اشتراک کننده گان مورد تایید قرار گرفت.

وزیر ترانسپورت، عرضه خدمات ترانسپورت معیاری وایجاد تسهیلات ترانسپورتی را از وظایف اصلی این وزارت عنوان نموده تاکید کرد که، در راستای بهبود فعالیت ومدیریت شرکت های ترانسپورتی در کشور، به اساس سیستم الکترونیکی شفاف، میکانیزم مشخص در تمام موارد از قبل ( ایجاد، طی مراحل اسناد، مالیه دهی، تمدید جواز، خدمات، جمع آوری عواید، وسایط فاقد اسناد، ترمینل ها و تیر پارک ها را در برداشته باشد ترتیب گردیده و همچنان ایجاد تسهیلات لازم را در قسمت تشویق سرمایه گذاری در بخش ترانسپورت امر حتمی عنوان نمود.

در همین حال آقای ذکی وضعیت فعلی عرضه خدمات ترانسپورتی و فعالیت شرکت های ترانسپورتی را در کشور قناعت بخش ندانسته، به منظور بیرون رفت از وضعیت کنونی و قانونمند سازی فعالیت شرکت های ترانسپورتی، هئیت مختلط را از بخش های مربوطه توظیف نمود تا این هئیت در ظرف یک هفته ارزیابی ها و بررسی شانرا با درنظرداشت تحلیل حقوقی، اقتصادی وواقعیت های موجود با اسناد ترتیب نموده و پیشنهاد مشخص را در این قسمت ارایه نمایند.

تازه ترین اخبار

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۹:۴۵
Background image

د ټرانسپورټ او هوایي چلند وزارت دوه مرستیالان معریفی شول.

د ټرانسپورټ او هوایي چلند وزارت دوه مرستیالان معریفی شول.

د جلالتمآب امیرالمؤمنین شیخ هبت الله اخندزاده حفظه الله په حکم؛ ملا عبدالسلام حیدری د ټرانسپورټ مرستیال او حافظ انجنیر صدیق. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۱۲ - ۹:۲۴
Background image

برنامه آموزشی ارتقاء ظرفیت برای کارمندان ریاست هواشناسی و تنظیم و کنترول عواید شروع شد.

برنامه آموزشی ارتقاء ظرفیت برای کارمندان ریاست هواشناسی و تنظیم و کنترول عواید شروع شد.

این برنامه از طرف ریاست تکنالوژی معلوماتی جهت ارتقاء ظرفیت ۴۰ تن از کارمندان این دو ریاست با. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۶/۲۹ - ۱۰:۲۷
Background image

نشست وزارت ترانسپورت و هوانوردی با نماینده نهاد پکتیک مقیم کابل

این نشست به رهبری کپتان غلام جیلانی وفا، سرپرست معینیت عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی با نماینده نهاد پکتیک مقیم افغانستان در دفتر معینیت عملیاتی برگزار شد.
در این نشست، دو طرف در. . .

BACK TO NEWS